Półwysep Helski, Zatoka Pucka i Wybrzeże Gdańskie

← Nadmorskie Wiadomości

WIADOMOŚCI Z POLSKIEGO WYBRZEŻA - Półwysep Helski, Władysławowo, Puck, Trójmiasto i okolice
Kalendarz Imprez i WydarzeńPokoje Gościnne Zofia we WładysławowiePokoje Gościnne Monika we Władysławowie

Próchno i Rdza 2018 – jubileusz i rekord

2018-10-10 Hel, Gdyna

X Zlot Jachtów z Duszą Próchno i Rdza rozpocznie się w czwartek 11 października w Helu. Dzień później, ok. godziny 16, jachty dotrą do Gdyni, gdzie zacumują w basenie żeglarskim przy falochronie wschodnim. Tego dnia i kolejnego wszystkie jednostki będą otwarte dla zwiedzających. Wydarzenie potrwa do poniedziałku 14 października.

Poza rejsem z Półwyspu do Gdyni, program zlotu przewiduje imprezę integracyjną dla zlotowiczów, paradę jachtów wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego w Gdyni, rejs do Sopotu i koncert szantowy. Nie zabraknie też urodzinowego tortu, którym podzielą się żeglarze uczestniczący w spotkaniu. Okazja do świętowania jest, bo spotkanie jachtów z duszą odbędzie się już po raz dziesiąty.

Tegoroczny zlot będzie jubileuszowy, ale i rekordowy, wezmą w nim udział aż 34 jachty. Wśród nich takie kultowe jednostki, jak „Antica” z kpt. Jerzym Wąsowiczem, „Barlovento II” z kpt. Maciejem Sodkiewiczem, czy „Legia” z Władysławem Tomczakiem. To właśnie podczas rejsu na tym ostatnim jachcie pułkownik Kukliński pierwszy raz nawiązał kontakt z wywiadem amerykańskim.

Zlot organizowany jest od 2009 roku. Skupia klasyczne jachty, zbudowane z drewna i metalu.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Sekstant – szkoła żeglarstwa, która współpracuje medialnie z portalem Żeglarski.info. Partnerami strategicznymi zlotu są Miasto Gdynia i Pomorski Związek Żeglarski. Wśród pozostałych partnerów jest Fundacja Helios.

Strona zlotu: http://prochno-rdza.pl/

Tekst: Dariusz Olejniczak, foto: Tadeusz Lademann

 

 
Nordi.pl | wykonanie: StudioFX.biz
© 2020 Polwysep.pl | Kontakt