Półwysep Helski, Zatoka Pucka i Wybrzeże Gdańskie

← Nadmorskie Wiadomości

WIADOMOŚCI Z POLSKIEGO WYBRZEŻA - Półwysep Helski, Władysławowo, Puck, Trójmiasto i okolice
Kalendarz Imprez i WydarzeńPokoje Gościnne Zofia we WładysławowiePokoje Gościnne Monika we Władysławowie

Pierwsze stacje MEVO stanęły we Władysławowie

2018-10-25 Władysławowo

(24 października) Międzynarodowe Święto Roweru! W ramach Systemu Roweru Metropolitalnego "MEVO" we Władysławowie pojawiły się stacje postojowe. Docelowo we Władysławowie staną 4 tego typu przystanki z łączną liczbą 30 stojaków.

System Roweru Metropolitalnego MEVO to największy i najnowocześniejszy tego typu system rowerów publicznych w Europie. W jego skład wejdzie 4080 rowerów, w tym 30 w Gminie Władysławowo z napędem wspomaganym elektrycznie. Funkcjonować będzie na terenie 14 gmin (Gdańsk, Gdynia, Sopot, Tczew, Pruszcz Gdańsk, Rumia, Reda, Puck, Władysławowo, Żukowo, Kartuzy, Stężyca, Somonino, Sierakowice).

18 listopada 2018 r. na ulicach gmin Obszaru Metropolitalnego pojawi się do 30% systemu. 100% systemu działać będzie od 1 marca 2019 r.

Wypożyczenie roweru odbywać się będzie intuicyjne: za pomocą aplikacji mobilnej w smartfonie (system operacyjny Android oraz iOS), poprzez moduł NFC (zbliżenie smartfonu do terminala w rowerze), skanowanie kodu QR lub przy pomocy karty zbliżeniowej. Zaletą systemu będzie jego prostota oraz przystępny cenowo taryfikator.

źródło / foto wladyslawowo.pl

 
Nordi.pl | wykonanie: StudioFX.biz
© 2020 Polwysep.pl | Kontakt