Półwysep Helski, Zatoka Pucka i Wybrzeże Gdańskie

← Nadmorskie Wiadomości

WIADOMOŚCI Z POLSKIEGO WYBRZEŻA - Półwysep Helski, Władysławowo, Puck, Trójmiasto i okolice
Kalendarz Imprez i WydarzeńPokoje Gościnne Zofia we WładysławowiePokoje Gościnne Monika we Władysławowie

Loteria paragonowa: Pierwszy samochód i tablety rozdane

2015-11-17

Pierwsza nagroda główna loterii paragonowej przyznana. Na zwycięzcę wylosowanego paragonu zarejestrowanego w systemie Ministerstwa Finansów jako AFP821JULTX czeka Opel Astra. Właściciele pozostałych dwóch paragonów otrzymają iPady Air 2. Organizowana przez Ministerstwo Finansów loteria okazała się hitem - do tej pory Polacy zarejestrowali 17 milionów paragonów fiskalnych.

Poniedziałkowe losowanie objęło paragony zarejestrowane wyłącznie w październiku - pierwszym miesiącu trwania loterii. Tylko w ostatnim dniu października Polacy zarejestrowali 2,3 miliona paragonów. Oznacza to, że średnio rejestrowanych jest ok. 23 tys. paragonów na godzinę, a pół miliona dziennie.

Warunkiem odebrania poniedziałkowej nagrody - samochodu Opel Astra - jest zachowanie wylosowanego paragonu. Gdyby zwycięzca nie mógł odebrać nagrody głównej, np. zgubił paragon,samochód otrzyma kolejno pierwszy lub drugi z wylosowanych numerów rezerwowych.

Tablet otrzyma także sprzedawca, który wystawił zwycięzcy samochodu paragon.

Losowanie dodatkowych nagród (6 notebooków Lenovo ThinkPad, 5 iPadów Air 2) odbędzie się 27 listopada i również obejmie paragony zarejestrowane wyłącznie w październiku.

Przewidziano też nagrody specjalne za paragony z wybranych branż premiowanych w loterii (zmieniają się co trzy miesiące). Takich branż będzie cztery i tyle też będzie Opli Insignia do wygrania (pierwsze losowanie 18 stycznia 2016 r.).

Pierwszą branżą wybraną przez resort finansów jest fryzjerstwo i kosmetyka - Polacy zarejestrowali 375 tys. takich paragonów. W losowaniu w styczniu 2016 r. wezmą udział paragony branżowe z października, listopada i grudnia.

Do kiedy trzymać paragony? 

Warunkiem odebrania nagrody jest zachowanie wylosowanego w loterii paragonu. Kiedy można wyrzucić paragony? Po losowaniach obejmujących dany miesiąc: np. losowania z 16 i 27 listopada obejmują paragony wystawione i zarejestrowane wyłącznie w październiku. Oznacza to, że możemy je wyrzucić po 27 listopada - o ile nic nie wygramy. Zarejestrowane paragony z listopada należy natomiast zachować.

Inaczej wygląda kwestia losowań w tzw. branży premiowanej - pierwszą z nich jest fryzjerstwo i kosmetyka. Te paragony zachowujemy przez trzy miesiące, ponieważ losowania odbywają się co kwartał. Paragony z pierwszej branży specjalnej obejmują październik, listopad oraz grudzień. Należy je zachować do losowania 18 stycznia 2016 roku.

Jak wziąć udział w loterii? 

Aby wziąć udział w loterii, należy mieć ukończone 18 lat, dokonać zakupów towarów lub usługi za kwotę minimum 10 zł, zarejestrować paragon fiskalny w miesiącu zakupu na stronie loterii www.loteriaparagonowa.gov.pl oraz zachować go do dnia losowania.

Narodowa Loteria Paragonowa jest akcją edukacyjną Ministerstwa Finansów. Loterie paragonowe cieszą się dużą popularnością w wielu krajach Europy. Polska edycja trwa od października 2015 roku do września 2016 roku. Łącznie do wygrania są 4 auta Opel Insignia, 12 aut Opel Astra, 72 notebooki Lenovo i 84 tablety Apple'a.

Wszystkie nagrody wygrane w narodowej loterii paragonowej są zwolnione z podatku dochodowego. 

źródło: wp.pl

 
Nordi.pl | wykonanie: StudioFX.biz
© 2024 Polwysep.pl | Kontakt