Półwysep Helski, Zatoka Pucka i Wybrzeże Gdańskie

← Nadmorskie Wiadomości

WIADOMOŚCI Z POLSKIEGO WYBRZEŻA - Półwysep Helski, Władysławowo, Puck, Trójmiasto i okolice
Kalendarz Imprez i WydarzeńPokoje Gościnne Zofia we WładysławowiePokoje Gościnne Monika we Władysławowie

Już w najbliższy weekend Lato z Radiem Festiwal 2019 zagra w Pucku

2019-07-16 Puck

LATO Z RADIEM FESTIWAL” 2019 JUŻ W NAJBLIŻSZY PIĄTEK I SOBOTĘ ZAGRA W PUCKU

Daria Zawiałow, Kasia Kowalska, Sławek Uniatowski, Chopin University Big Band, Kapela ze Wsi Warszawa i Warszawskie Combo Taneczne – taki skład artystów w jednym miejscu tylko na „Lato z Radiem Festiwal” 2019, które już jutro i pojutrze zagra w Pucku. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

W piątek 19 lipca na Stadionie Miejskim od godz. 20.00 wystąpią: Warszawskie Combo Taneczne Janka Młynarskiego oraz Kapela ze Wsi Warszawa.  Drugiego dnia, w sobotę 20 lipca od godz. 18.00 koncert rozpocznie Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy z gościnnym udziałem Sławka Uniatowskiego. Wspólnie wykonają utwory Zbigniewa Wodeckiego. – Zaśpiewam „Lubię wracać tam, gdzie byłem” w wersji bardziej tanecznej. W świetnych bigbandowych aranżacjach Piotra Kostrzewy wykonamy też „Nie ma jak Bacharach”, „Tylko ty”, a to  utwór, który Zbyszek bardzo lubił – zapowiada Sławek Uniatowski. Usłyszeć go będzie można także w solowym repertuarze – ten znakomity wokalista, kompozytor, autor tekstów i multiinstrumentalista zaśpiewa autorski materiał z płyty „Metamorphosis”, w tym takie hity jak „Każdemu wolno kochać”, czy „Honolulu”. – Będzie też specjalna muzyczna niespodzianka, więc zapraszam wszystkich do Pucka na „Lato z Radiem Festiwal”! Ma być piękna pogoda, ma świecić słoneczko! Nad morzem jest zawsze fajnie i do tego muzyka... spotkajmy się tam! – zaprasza Uniatowski.

Sławek Uniatowski będzie też gościem Strefy Muzycznej na Zielonej Plaży w sobotę 20 lipca o godz. 12.30. Rozmowę z artystą poprowadzi dziennikarz radiowej czwórki Damian Sikorski.

Na Stadionie Miejskim w Pucku podczas „Lato z Radiem Festiwal” 2019 wystąpi także Kasia Kowalska, która od ponad 25 lat włada sceną rockową w Polsce. Artystka wykona zarówno utwory z najnowszej płyty AYA oraz dobrze znane przeboje. Wieczór zakończy gwiazda młodego pokolenia Daria Zawiałow, która już debiutancką płytą „A kysz!” zawojowała polskie listy przebojów. "Zapewniamy ogień! Serdecznie zapraszamy na koncert w Pucku!"- zapowiada artystka swój sobotni koncert w Pucku.

Tradycyjnie już przez dwa festiwalowe dni na gości czekać będą atrakcje w Strefach: Muzycznej i Familijnej, które usytuowane są na Zielonej Plaży oraz w Strefie Relaksu na Plaży Puck, po drugiej stronie mola. 

Dla tych, którzy nie mogą osobiście przyjechać do Pucka, Polskie Radio przygotowało relacje na żywo i video streamingi. Wszystkie koncerty można będzie oglądać na polskieradio.pl oraz latozradiem.pl, a także na facebookach poszczególnych anten i kanale youtube Polskiego Radia.

Sobota w Strefie Muzycznej zapowiada się równie ciekawie: od godz. 12.00 można tu będzie spotkać festiwalowych gości w mniej formalnych okolicznościach. A pojawią się w niej m.in. Sławek Uniatowski, który dał się poznać jako genialny wykonawca piosenek Franka Sinatry i Zbigniewa Wodeckiego, teraz już jako wykonawca własnego repertuaru. Piotr Metz, dyrektor artystyczny Festiwalu, jeden z najbardziej znanych i cenionych dziennikarzy muzycznych, który rozmawiał chyba ze wszystkimi największymi legendami muzycznymi świata, oraz gwiazda młodego pokolenia Daria Zawiałow. Publiczność będzie też miała okazję posłuchać rozmowy Damiana Sikorskiego z Marcinem Kusym, szefem muzycznym radiowej Jedynki, jednym z prowadzących tegoroczne koncerty, ale też autorem wyboru utworów na płytę "Lato z Radiem Festiwal 2019". Z kolei gościem Piotra Barona będzie Piotr Kostrzewa z Chopin University Big Band, który jak mało kto potrafi porwać publiczność: i stylem dyrygowania, i opowiadaniem o muzyce, wykonawcach i pasji do tego, co robi. Wszystkie rozmowy będą relacjonowane na portalu polskieradio.pl oraz latozradiem.pl

Na gości w Strefie Muzycznej czekają też inne niespodzianki: sklepik muzyczny, gdzie można się będzie zaopatrzyć w płytę "Lato z Radiem Festiwal 2019" oraz płyty wydawane przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia, strefa VR oraz strefa wielośladów, w której można wspólnie z muzykami „złożyć” własny utwór instrumentalny z osobno nagrywanych dźwięków. W Zakopanem, gdzie wystartował tegoroczny Festiwal, do późnych godzin wieczornych setki uczestników z powodzeniem spróbowały tu swoich sił.

Na maluchów i ich rodziców mnóstwo atrakcji czekać będzie w Strefie Familijnej, w której rządy obejmą dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom. Na Zielonej Plaży przez dwa festiwalowe dni od godz. 12.00 będzie można uczestniczyć w nauce piosenek, które poprowadzi Martyna Chuderska, nauki gry na bębnach afrykańskich, a także wziąć udział w niezwykle atrakcyjnych dla dzieci warsztatach reporterskich, posłuchać czytanek z odgrywanymi rolami przez dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom. Wiele dzieci zainteresują gry i zabawy sportowe, niezwykle zabawne „Kalamabury muzyczne” oraz spektakl cyrkowy z - uwaga - warsztatami cyrkowymi! Przez całe dwa dni w Strefie Familijnej czeka dzieci m.in. malowanie twarzy, dmuchana zjeżdżalnia oraz kącik reporterski, w którym będzie można nagrać pozdrowienia dla bliskich.

Dla spragnionych odpoczynku po muzycznych emocjach Ola Żelazo prowadząca „Poranną gimnastykę” w radiowej Jedynce, proponuje aktywny wypoczynek w Strefie Relaksu, która znajdować się będzie na Plaży Puck. W programie m.in. relaks przy muzyce, ćwiczenia wyciszające, joga, pilates, hula-hoop i wiele innych atrakcji dla aktywnych. 

Z Pucka, przez dwa dni wszystkie anteny Polskiego Radia nadawać będą najbardziej popularne audycje ze studiów plenerowych z udziałem publiczności. Poza uwielbianą przez słuchaczy Jedynki audycją „Lato z Radiem” nadawaną z Rynku Miasta w piątek i sobotę od godz. 9.00, z puckiego rynku transmitowane będą pierwszego dnia specjalne wydania „Muzycznej Jedynki” (od godz. 13.00), oraz „Ekspres Jedynki” (od godz. 15.00), natomiast z nadmorskiego molo radiowa Trójka nada „Muzyczną pocztę UKF” (od godz.12.00), „W tonacji Trójki” (od godz. 14.00) oraz „Zapraszamy do Trójki” (od godz. 16.00). W Strefie Familijnej od godz.15.00 dzieci będą mogły posłuchać nadawanej z niej audycji „Popołudnik” Polskiego Radia Dzieciom. Drugiego dnia, w sobotę 20 lipca puckie molo gościć będzie na żywo audycje: „Rodzinny WF” (od godz. 10.00) „Dziecięcy Koncert Życzeń” (od 14.00) Polskiego Radia Dzieciom, „PlanAir” radiowej Czwórki (od godz. 15.00) oraz „Listę osobistą” radiowej Trójki (od godz. 19.00), prowadzoną przez Piotra Metza. Tego dnia z Rynku Miasta nadawana będzie „Dwójka na miejscu” radiowej Dwójki (od godz. 12.00). Audycje plenerowe Polskiego Radia to niezwykła okazja, aby zobaczyć kulisy radia i popularnych prowadzących na żywo.

Dla tych, którzy nie mogą osobiście uczestniczyć w wydarzeniu w Pucku, Polskie Radio przygotowało relacje na żywo i video streamingi. Wszystkie koncerty można będzie oglądać na polskieradio.pl oraz latozradiem.pl, a także na facebookach poszczególnych anten i kanale youtube Polskiego Radia.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej: latozradiem.pl

Oraz oficjalnym fan page’u „lata z Radiem”: www.facebook.com/polskieradiolatozradiem

Link do wydarzenia w Pucku na FB: https://pl-pl.facebook.com/events/1579410598867981/

 

 
Nordi.pl | wykonanie: StudioFX.biz
© 2020 Polwysep.pl | Kontakt