Półwysep Helski, Zatoka Pucka i Wybrzeże Gdańskie

← Nadmorskie Wiadomości

WIADOMOŚCI Z POLSKIEGO WYBRZEŻA - Półwysep Helski, Władysławowo, Puck, Trójmiasto i okolice
Kalendarz Imprez i WydarzeńPokoje Gościnne Monika we WładysławowieSalon kosmetyczny Venus

Dzieciaki do Rakiet odwiedziły Władysławowo

2018-07-23 Władysławowo

W Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie odbyła się wyjątkowa impreza. Przez całą sobotę nieopodal plaży stały minikorty tenisowe, na których każde dziecko mogło bezpłatnie spróbować gry w tenisa pod okiem profesjonalnych trenerów. Wydarzenie odbyło się w ramach akcji Dzieciaki do Rakiet, która już trzeci rok objeżdża Polskę zarażając dzieci tenisową pasją. Jesienią zaś akcja przeniesie się do szkół, aby tenis mógł pojawiać się na lekcjach wychowania fizycznego. Gościem wydarzenia był Mariusz Fyrstenberg, ambasador akcji.

We Władysławowie korty rozstawione były na głównym deptaku prowadzącym na plażę. Z kortów w oddali widać było morze. Aleja Gwiazd Sportu to miejsce wyjątkowe, ponieważ w chodnik wmurowane są gwiazdy upamiętniające wybitnych polskich sportowców. W tej przepięknej i wyjątkowej scenerii dzieciaki miały okazję spróbować gry w tenisa po raz pierwszy.

Udział w wydarzeniach Dzieciaków do Rakiet to dla mnie zawsze duża radość. To budujące, kiedy widać, że dzieci chcą się ruszać, a gra w tenisa to dla nich frajda. Mam nadzieję, że załapią bakcyla na całe życie – powiedział Mariusz Fyrstenberg, ambasador akcji Dzieciaki do Rakiet.

Akcja realizowana przez Bank BGŻ BNP Paribas i Polski Związek Tenisowy, ma na celu promowanie tenisa wśród dzieci i ich rodziców. Dzieciaki do Rakiet zostają na Pomorzu, ale przemieszczają się w kierunku Trójmiasta. Kolejne wydarzenie odbędzie się już za dwa tygodnie. 4 sierpnia akcja zawita do Sopotu. Zapisy prowadzone są przez stronę internetową www.dzieciakidorakiet.pl, a także na miejscu, podczas wydarzenia. W zajęciach mogą wziąć wszystkie dzieci w wieku od 5 do 12 lat.

Jesienią natomiast Dzieciaki do Rakiet znów pojawią się w szkołach. Podobnie, jak w ubiegłym roku, szkoły podstawowe zostaną zaproszone do udziału w akcji.

Spośród wszystkich szkół z całej Polski, które zgłoszą się do akcji, w drodze konkursu wyłonionych zostanie 70 placówek. Szkoły te otrzymają darmowy sprzęt do gry w tenisa, a nauczyciele przejdą szkolenie prowadzone przez Polski Związek Tenisowy, by mogli wprowadzić dyscyplinę na lekcje WF.

Harmonogram akcji Dzieciaki do Rakiet:

  • 4 sierpnia – Sopot, Plac Przyjaciół Sopotu
  • 15 sierpnia – Zakopane, Gubałówka

Wszystkie wydarzenia odbywają się w godzinach: 10:00-19:00.

Więcej szczegółów na stronie www.dzieciakidorakiet.pl

Akcję Dzieciaki do Rakiet realizuje Bank BGŻ BNP Paribas pod patronatem Polskiego Związku Tenisowego.

BNP Paribas – We are tennis

Grupa BNP Paribas jest największym sponsorem tenisa na świecie już od ponad 44 lat. Związek BNP Paribas i tenisa to dużo więcej niż sponsoring – to trwały element budujący wizerunek marki na całym świecie i prawdziwa pasja do sportu, który stał się częścią tożsamości marki grupy.

W roku 1973 Francuska Federacja Tenisowa zamierzała zbudować loże dla honorowych gości turnieju wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Zwróciła się do BNP o wsparcie finansowe tego projektu, w zamian oferując zamieszczenie logo BNP na banerach wokół kortów. Dziś możemy je oglądać na kortach zarówno wielkiego, jak i małego formatu. W sumie na całym świecie logo BNP Paribas pojawia się na ponad 40 kilometrach banerów wokół kortów – zarówno przy okazji turniejów wielkoszlemowych, jak i w szkółkach tenisowych czy rodzinnych klubach.

Ta długotrwała więź BNP Paribas z tenisem miała duże znaczenie dla budowania wizerunku Grupy BNP Paribas. Hasłem przewodnim Banku, jakim posługuje się w ramach programu jest „We are tennis” – Tenis to my. Wynika to z faktu, że Grupa angażuje się w rozwój tenisa, jako dyscypliny sportowej i to na wszystkich poziomach: rozgrywek profesjonalnych, rozgrywek amatorskich i juniorów oraz tenisistów niepełnosprawnych. Efektem działań promocyjnych jest również informacyjno-społecznościowy portal www.wearetennis.com.

Project Coordinator HSE
Havas Sports & Entertainment

 

 
Nordi.pl | wykonanie: StudioFX.biz
© 2019 Polwysep.pl | Kontakt