Półwysep Helski, Zatoka Pucka i Wybrzeże Gdańskie

← Nadmorskie Wiadomości

WIADOMOŚCI Z POLSKIEGO WYBRZEŻA - Półwysep Helski, Władysławowo, Puck, Trójmiasto i okolice
Kalendarz Imprez i WydarzeńPokoje Gościnne Zofia we WładysławowiePokoje Gościnne Monika we Władysławowie

Wystawy artystyczne w Pucku w ramach "Puck Project" - przyjdź i zobacz!

2016-11-30 Puck

Miasto Puck, Wydział Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Wydział Rzeźby i Działań Interaktywnych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej, Bałtyckie Centrum Rzemiosła Artystycznego i Wzornictwa Puck Project zapraszają do  zwiedzania wystaw: szkła i ceramiki, rzeźby plenerowej, rzeźby kameralnej, malarstwa olejnego, prac plenerowych studentów wydziału urbanistyki.

Wystawa „Szkło z akcentem” w galerii przy ul. Morskiej 5 w Pucku.

Uczestnikami wystawy są artyści związani z Wydziałem Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych im.Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu:

  • Bożena Sacharczuk
  • Małgorzata Dajewska- Marzena Krzemińska
  • Anna Józefowska
  • Mariusz Łabiński

Wystawa będzie prezentowana do 13 stycznia 2017 roku w godzinach 10:00 – 18:00 codziennie, z wyjątkiem 24, 25, 26 i 31 grudnia 2016 oraz 1 stycznia 2017 roku.

Poplenerowa wystawa prac studentów Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej w budynkach bosmanatu w Porcie Rybackim w Pucku przy ul. Morskiej (wejście na parterze między budynkami).

Prezentowane prace powstały w lipcu 2016 roku w Trakcie I Środowiskowego Obozu Naukowego zorganizowanego przez dr inż. arch. Annę Górkę, dr inż. arch. Joannę Poczobut i dr inż. arch. Dorotę Wojtowicz-Jankowską z Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej Projekty te są częścią prac nad rewitalizacją puckiego Starego Miasta.

Wystawa będzie czynna do 13 stycznia 2017 roku, od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 16:00, z wyjątkiem 26 grudnia 2016 roku i 6 stycznia 2017 roku.

Wspólna wystawa tkaniny dekoracyjnej i malarstwa.

Wystawa pt. „Żakardy”, której autorką jest Dominika Krogulska-Czekalska prowadząca Pracowanię Tkaniny Dekoracyjnej w Katedrze Tkaniny na Wydziale Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz wystawa malarstwa „Puck oczami lwowianina” autorstwa Andrzeja Piotrowskiego związanego z Lwowską Narodową Akademią Sztuki i współtwórcy Puck Project.

Wystawa będzie czynna do 13 stycznia 2017 roku, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00, z wyjątkiem 26 grudnia 2016 roku i 6 stycznia 2017 roku.

„Biżuteria miejska – Puck Project”
Ekspozycja dużych obiektów znajduje się w północnej części pl.Wolności (Starego Rynku) w Pucku, na wysokości kamienicy nr 29 i będzie dostępna do dnia 13 stycznia 2017 roku przez całą dobę. Kameralna część kolekcji będzie prezentowana w bosmanacie Portu Rybackiego przy ul. Żeglarzy i będzie dostępna od poniedziałku do piątki w godzinach 12:00 – 16:00 także do 13 stycznia 2017 roku z wyjątkiem 26 grudnia 2016 i 6 stycznia 2017 roku.

Na wystawie prezentowane będą prace wykonane przez studentki Wydziału Rzeźby i Działań Interaktywnych Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi w składzie:- Irena Zieniewicz, „Sztuka Perswazji”,

  • Agata Zboromirska, „Pierścionek”,
  • Aleksandra Paluszkiewicz, „Papiliones”,
  • Maria Krasnodębska, „Umbilicum Mundi”‚
  • Zuzanna Morawska, „Wnyki”,
  • Katarzyna Niewiadomska, „Serdeczny”,

oraz wykładowców WRiDI ASP w Łodzi:

  • Bogdan Wajberg, „1mm, 1cm2, …00kg stali”,
  • Dziekan Wydziału Rzeźby i Działań Interaktywnych Marcin Mielczarek, „Ucieczka z Ponyville”,
  • Michał Matysiak, „Diament”,
  • Jarosław Borek, „Circle Reflections”.

Grupę studentek Wydziału Rzeźby i Działań Interaktywnych opieką merytoryczną objęli
mgr Jarosław Borek i mgr Michał Matysiak

Kuratorem wystawy „Biżuteria Miejska – Projekt Puck” jest dr Marcin Mielczarek.
„Biżuteria Miejska” to kolekcja rzeźb dedykowanych przestrzeni miejskiej. Inspirowane przedmiotami użytkowymi rzeźby celowo pozbawione zostały funkcji użytkowej a swoją uwagę skupiają głównie na estetycznej interpretacji oraz indywidualnym podejściu każdego z uczestników. Materiał przeznaczony do realizacji projektu również nie został wybrany przypadkowo – metal jest spoiwem pomiędzy tradycyjnie pojmowaną biżuterią jubilerską, a rzeźbą i możliwościami realizacyjnymi obiektów w dużej skali. W tym przypadku stanowi on jednocześnie doskonały kontrast pomiędzy tym co małe, jubilerskie, precyzyjne, gładkie, lśniące, oszlifowane a tym co duże, ciężkie, industrialne, często chropowate, surowe i niewykończone.

„Biżuteria Miejska – Projekt Puck” to doskonała okazja dla odnalezienia miejsca w przestrzeni miejskiej w nowym, niepowtarzalnym kontekście. Gorąca zapraszamy do obejrzenia wystaw.

źródlo: www.miastopuck.pl

 
Nordi.pl | wykonanie: StudioFX.biz
© 2024 Polwysep.pl | Kontakt