Półwysep Helski, Zatoka Pucka i Wybrzeże Gdańskie

← Nadmorskie Wiadomości

WIADOMOŚCI Z POLSKIEGO WYBRZEŻA - Półwysep Helski, Władysławowo, Puck, Trójmiasto i okolice
Kalendarz Imprez na Lato 2018 nad Polskim morzemSalon kosmetyczny Venus

Wygodne zejście na plażę w Chłapowie już dostępne

2017-07-17 Chłapowo

Najbardziej popularne w Chłapowie zejście na plażę nr 14 jest już dostępne. Szerokie, wygodne, a przede wszystkim trwałe i bezpieczne schody, wykonane zostały z estetycznego drewna syntetycznego.

Kompleksowa inwestycja w Chłapowie oprócz samych schodów z poręczami, obejmuje także wykonanie dojścia doń oraz oświetlenia (jesienią). Na końcu szerokiego na 3 metry zejścia umieszczona została kładka z zejściami po obu stronach. Ten fragment w sposób szczególny zostanie zabezpieczony przed sztormami. - Jestem bardzo szczęśliwy, że wybudowaliśmy schody na jednym z najważniejszych zejść na plażę w Gminie Władysławowo. Wejście nr 14 w Chłapowie tzw. "Zielony Szlak" jest najbardziej uczęszczanym w tej miejscowości. O remoncie, a raczej budowie nowych schodów mówiliśmy latami, ale jestem przekonany, że warto było czekać na obecny efekt. To nowa jakość dla Chłapowa, jego mieszkańców i turystów. Jestem zadowolony, że mimo wielu trudności firma Abruko zrealizowała ten projekt samodzielnie. Dziękuje również mieszkańcom Chłapowa, którzy byli bezpośrednio zaangażowani w zadanie. To nasz wspólny sukces - mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Wcześniejsza, drewniana konstrukcja, podczas tegorocznych sztormów została znacząco uszkodzona. Turyści oraz mieszkańcy chcąc dostać się nad morze musieli korzystać z daleko położonych od siebie sąsiednich wejść. Na szczęście w porę udało się wykonać nowe zejście, co ważne przy wsparciu środków zewnętrznych. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska przekazał na ten cel dotację w wysokości 400 tysięcy złotych oraz pożyczkę o wartości 300 tysięcy złotych. Pozostałe ok. 200 tysięcy złotych Gmina Władysławowo zabezpieczyła ze środków własnych.

źródło: foto www.wladyslawowo.pl

 

 
Nordi.pl | wykonanie: StudioFX.biz
© 2018 Polwysep.pl | Kontakt