Półwysep Helski, Zatoka Pucka i Wybrzeże Gdańskie

← Nadmorskie Wiadomości

WIADOMOŚCI Z POLSKIEGO WYBRZEŻA - Półwysep Helski, Władysławowo, Puck, Trójmiasto i okolice
Kalendarz Imprez i WydarzeńPokoje Gościnne Zofia we WładysławowiePokoje Gościnne Monika we Władysławowie

Władysławowo: XX Wieczornica Alei Gwiazd Sportu

2019-11-06 Władysławowo

Po raz dwudziesty wspominano Wielkich Nieobecnych Sportowców, których gwiazdy widnieją na władysławowskiej Alei Gwiazd Sportu. 

Podczas spotkania w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo odczytano listę nazwisk czterdziestu sześciu Sportowców, których już nie ma wśród nas. O piękną muzyczną i słowną oprawę uroczystości zadbali uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół nr 1 we Władysławowie.

- Cieszę się, że w tegorocznej Wieczornicy tak licznie uczestniczyła młodzież, bo chcemy, żeby w pamięci młodych ludzi na zawsze zostały te wielkie nazwiska wspaniałych Sportowców - mówił Prezes Alei Gwiazd Sportu Jerzy Szczepankowski, który jest inicjatorem i organizatorem corocznych wieczorów wspomnień. 

Po wspólnych wspominkach Wielkich Nieobecnych uczestnicy udali się na Aleję Gwiazd Sportu, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze przy ich gwiazdach. 

W lipcu tego roku na Alei Gwiazd Sportu odsłonięto 8 gwiazd zasłużonych Sportowców, w tym dwóch już nieżyjących: himalaisty Andrzeja Marciniaka oraz koszykarki Małgorzaty Dydek, którym poswięcono szczególną chwilę podczas tegorocznej uroczystości. 

fot. wladyslawowo.pl

7

 
Nordi.pl | wykonanie: StudioFX.biz
© 2020 Polwysep.pl | Kontakt