Półwysep Helski, Zatoka Pucka i Wybrzeże Gdańskie

← Nadmorskie Wiadomości

WIADOMOŚCI Z POLSKIEGO WYBRZEŻA - Półwysep Helski, Władysławowo, Puck, Trójmiasto i okolice
Kalendarz Imprez i WydarzeńPokoje Gościnne Zofia we WładysławowiePokoje Gościnne Monika we Władysławowie

Władysławowo: Burmistrz podziękował ratownikom za sezon letni 2019

2019-09-27 Władysławowo

Ratują życie oraz zdrowie ludzkie w wodzie i na lądzie, pilnują bezpieczeństwa i porządku na plażach, przeprowadzaja szkolenia dla dorosłych i pogadanki dla dzieci na temat odpowiedzialnego zachowania się nad wodą oraz udzielania pierwszej pomocy. Ratownikom WOPR należą się szczególne podziękowania za ich wymagającą i trudną pracę. To dzięki nim możemy spokojnie wypoczywać nad morzem.

Burmistrz Władysławowa Roman Kużel spotkał sie z ratownikami, wręczył im dyplomy oraz upominki i wyraził swoje uznanie dla ich zaangażowania i profesjonalizmu w wykonywanych obowiązkach.

Szczególne podziekowania otrzymali ratownicy, którzy często po godzinach pracy uczestniczyli w akcjach poszukiwawczych zaginionych na plaży dzieci.

Obecny również na spotkaniu Wice Prezes WOPR Województwa Pomorskiego Pan Jarosław Radtke przedstawił Burmistrzowi swoje spostrzeżenia i doświadczenia z pracy na kąpieliskach w tym sezonie letnim. W te wakacje w Gminie Władysławowo utonęła tylko jedna osoba. Przeprowadzono kilkadziesiąt akcji ratujacych życie i zdrowie wypoczywających na plażach osób. Dzięki skuteczności, umiejetnościom i postawie ratowników zabezpieczających gminne kąpieliska, sezon letni 2019 można zaliczyć do udanych.

fot. wladyslawowo.pl

 
Nordi.pl | wykonanie: StudioFX.biz
© 2020 Polwysep.pl | Kontakt