Półwysep Helski, Zatoka Pucka i Wybrzeże Gdańskie

← Nadmorskie Wiadomości

WIADOMOŚCI Z POLSKIEGO WYBRZEŻA - Półwysep Helski, Władysławowo, Puck, Trójmiasto i okolice
Kalendarz Imprez i WydarzeńPokoje Gościnne Monika we WładysławowieSalon kosmetyczny Venus

VIII edycja Rajdu Rowerowego na Orientację w Leśniewie

2018-05-28 Leśniewo


Ósma edycja odbywającego się w Leśniewie (gm. Puck) Rajdu Rowerowego na Orientację dobiegła końca. Niemal setka rowerzystów podjęła wyzwanie pokonania szlaków Puszczy Darzlubskiej z mapą i kompasem. Uczestnicy rywalizowali na trasach długości 20 -stu i 40 – stu kilometrów. 

W niedzielne popołudnie 27 maja blisko czterdzieści zespołów wyruszyło w poszukiwaniu punktów kontrolnych rozmieszczonych w południowych zakątkach kompleksu leśnego Puszczy Darzlubskiej. Impreza ta skupia zarówno pasjonatów sportów rowerowych, jak również rodziny i grona znajomych stawiających sobie za cel mile spędzone niedzielne popołudnie.

Bazę Rajdu od początku jego istnienia stanowi Wiejski Klub Kultury w Leśniewie. Tam też odbyło się przywitanie uczestników oraz prezentacja multimedialna wyjaśniająca zasady imprezy.

Każda z tras, ze względu na różne klasyfikacje punktowe i trudności, jakie uczestnicy mogą napotkać na trasie odbywają się niezależnie dla obu kategorii. Rowerzyści, którzy zdecydowali się na trasę 40 – sto kilometrową musieli stawić się na odprawie o godzinie 11:30, po czym z zachowaniem interwału czasowego zostali wypuszczani na trasę, jaką musieli przebyć w ciągu sześciu godzin. Podobną procedurę przeszli również godzinę później uczestnicy trasy krótszej, ci zaś mieli na pokonanie swojej trasy 4 godziny.

Uczestnicy imprezy otrzymali mapę z punktami, do których musieli dotrzeć. Trasa krótsza miała do odnalezienia 10 punktów kontrolnych, natomiast uczestnicy trasy 40 – sto kilometrowej mieli do znalezienia aż 20 punktów. By utrudnić znalezienie prawidłowych miejsc, które miały znaczenie w uzyskaniu ostatecznego rezultatu, na trasie można było natrafić też na punkty stowarzyszone, czyli mające na celu zmylenie uczestników imprezy. Kilka zespołów z trasy krótszej uniknęło „pułapek” przygotowanych przez budowniczego trasy, zapewniając sobie tym samym możliwość rywalizacji o najwyższe lokaty. Trasa dłuższa była zdecydowanie bardziej wymagająca zarówno pod względem lokalizacji punktów kontrolnych jak i wytrzymałościowej. Trasa ta okazała się na tyle trudna, że  żadna ze startujących drużyn nie była w stanie pokonać jej bezbłędnie.

Po powrocie na każdego czekały kiełbasy z grilla, napoje, i wspólne dzielenie się wrażeniami. Zakończenie imprezy, połączone z rozdaniem nagród i pucharów odbyło się o 20:00. Wielu spośród uczestników zadeklarowało również chęć udziału w kolejnej edycji imprezy, która odbędzie się 19 sierpnia 2018r. Szczegółów dotyczących tejże imprezy można szukać pod adresem www.rajd-lesniewo.prv.pl.

Wyniki:

Trasa 40 km:
I miejsce – „Oficjalni Chuligani Ojca Tadeusza” – Mirosław Lechowski, Sławomir Brechelke (Reda)
II miejsce – „Nie powiem” - Tomasz Waleńczak (Gdynia)
IIImiejsce – „Wykrojniki TSA” – Jacek Polasz (Reda)

Trasa 20 km:
I miejsce – „Turbo dzik” - Grzegorz Narloch (Leśniewo)
II miejsce – „Grupa Wsparcia” - Wiktoria Ceynowa, Kazimierz Ceynowa, Teresa Ceynowa (Leśniewo)
III miejsce – „Pędzące imadła” - Bartłomiej Semmerling, Michał Lieder, Oskar Semmerling (Leśniewo)

 
Nordi.pl | wykonanie: StudioFX.biz
© 2019 Polwysep.pl | Kontakt