Półwysep Helski, Zatoka Pucka i Wybrzeże Gdańskie

← Nadmorskie Wiadomości

WIADOMOŚCI Z POLSKIEGO WYBRZEŻA - Półwysep Helski, Władysławowo, Puck, Trójmiasto i okolice
Kalendarz Imprez i WydarzeńPokoje Gościnne Zofia we WładysławowiePokoje Gościnne Monika we Władysławowie

Super Puchar Kaszub w Baśkę

2015-11-22 Władysławowo

15 listopada we Władysławowie, odbył się turniej sportowy o Super Puchar Kaszub. Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce, jako najstarszym trumfem – tzw. „Czerwona Baśka”. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrali 4 rundy po 40 rozdań. Super Puchar Kaszub, był rozgrywany w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz  indywidualnej pań i panów. Super Puchar Kaszub, został rozegrany w Zespole Szkół nr 1, im. Jana Pawła II we Władysławowie.

Do wygrania były nagrody i puchary w liczbie 40 sztuk. Turniej był także okazją do uhonorowania zespołu Szpeli Władysławowo za osiągnięcia sportowe w Masters Kaszëbë 2015 - Adama Sitarza, Franciszka Konkela, Mateusza i Wojciecha Adasów, Józefa Miślisza, Mieczysława Dampca, Henryka Odwald oraz Daniel Nadolskiego.

Patronat honorowy:
Roman Kużel – Burmistrz Władysławowa
Tomasz Herrmann – Prezes Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego we Władysławowie

Zdobywcą Super Pucharu Kaszub, został Roman Tietz, który wyprzedził Wojciecha Jędrzejak – Bałtyk Władysławowo i Daniela Frankowskiego. Kolejne miejsca zajęli: Adam Sitarz – Szpela Władysławowo, Hubert Poerling – Karo Starzyno, Daniel Nadolski – Kłos Werblinia, Andrzej Kitowski – Emeryci Mrzezino.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet zwyciężyła Maria Dominik (Kłos Werblinia), która zajęła trzydzieste ósme miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Rywalizację par wygrali Mieczysław Damic i Józef Miślisz – Szpela II Władysławowo. Drugie miejsce zajęła para Wojciech Jędrzejak i Andrzej Okólski – Bałtyk Władysławowo. Trzecie miejsce wywalczyła para Baran Marek i Ryszard Koziróg z Białogóry.
W rywalizacji drużyn, Super Puchar Kaszub, zdobyła Białogóra – kpt. Andrzej Maszke, Marek Baran, Jan Jamrus i Ryszard Koziróg. Drugie miejsce zajęła drużyna Szpeli Władysławowo – kpt. Adam Sitarz, Mateusz i Wojciech Adas, Franciszek Konkol. Trzecie  miejsce  zajął Wejher Wejherowo.