Półwysep Helski, Zatoka Pucka i Wybrzeże Gdańskie

← Nadmorskie Wiadomości

WIADOMOŚCI Z POLSKIEGO WYBRZEŻA - Półwysep Helski, Władysławowo, Puck, Trójmiasto i okolice
Kalendarz Imprez i WydarzeńPokoje Gościnne Zofia we WładysławowiePokoje Gościnne Monika we Władysławowie

Rzucewo: Dzień Bursztynu w Osadzie Łowców Fok

2019-09-08 Rzucewo

Na terenie Osady Łowców Fok pod koniec sierpnia zorganizowano festyn pod hasłem „Dzień Bursztynu”. Wydarzenie miało na celu promocję bursztynu. Nie zabrakło wykładów edukacyjnych, ale także warsztatów na temat obróbki kamienia, czy pokazu biżuterii z bałtyckiego kruszcu.

Organizatorem Dnia Bursztynu był Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki Gminy Puck. Wydarzenie odbyło się na terenie Osady Łowców Fok, z udziałem wielu specjalistów i ekspertów. Udział w wydarzeniu wziął również wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk oraz radny Gminy Puck Florian Piper.

Wśród zaproszonych ekspertów pojawił się m.in. archeolog Pan Eryk Popkiewicz, który opowiedział zebranym o sposobach obróbki bursztynu w dawnych dziejach. Zaprezentował technologię jego opracowania, wiercenia, szlifowania za pomocą kamiennych narzędzi w epoce kamienia.

Sporym zainteresowaniem wśród licznie przybyłych gości cieszył się pokaz biżuterii z bursztynu, który przygotowała Pani Bożena Witczak. Jej autorstwa były również liczne zabawy dla dzieci, których oczywiście motywem przewodnim był bursztyn.

O oprawę muzyczną podczas festynu zadbały: lokalny chór regionalny „Bursztynki” z Mieroszyna pod batutą Pana Macieja Klejsy. Przed publicznością zaprezentowała się również taneczna grupa „ Kwieciste Gwiazdy – Ukraina Polska”, która przedstawiła pokaz tańców z różnych regionów Europy. W czasie wydarzenia zaprezentowane zostały prace malarki z Mrzezina Pani Marii Szczygielskiej. Swoją wiedzą i radami dzielił się zielarz – Pan Jacek Wojtukiewicz. Nie zabrakło strefy gastronomicznej, przy której wyroby oraz domowe wypieki i napoje serwowały członkinie KGW z Rzucewa, oraz Pan Leszek Tomczak. Organizatorzy podkreślają tradycyjnie dużą frekwencję i zainteresowanie wydarzeniem zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów.

fot. oksitpuck.pl

 
Nordi.pl | wykonanie: StudioFX.biz
© 2020 Polwysep.pl | Kontakt