Półwysep Helski, Zatoka Pucka i Wybrzeże Gdańskie

← Nadmorskie Wiadomości

WIADOMOŚCI Z POLSKIEGO WYBRZEŻA - Półwysep Helski, Władysławowo, Puck, Trójmiasto i okolice
Kalendarz Imprez i WydarzeńPokoje Gościnne Zofia we WładysławowiePokoje Gościnne Monika we Władysławowie

Przegląd Zespołów Kolędniczych w Żelistrzewie

2018-01-10 Żelistrzewo

Żelistrzewo Przegląd Zespołów Kolędniczych Kolędowanie na scenie w Gminie Puck ma już … 34.letnią tradycję. W Wiejskim Domu Kultury Żelistrzewie po raz kolejny spotkali się młodzi kolędnicy, aby zaprezentować dorobek artystyczny z zakresu obrzędowości religijno-ludowej okresu Bożego Narodzenia. Tym razem wystąpiło dziewięć zespołów z terenu gminy i miasta Puck (w tym jeden poza konkursem).

Przy wystrojonej choince i betlejemskim żłóbku młodzież szkolna przedstawiała jasełka oraz widowiska obrzędowe. Gości oficjalnie powitał dr Jan Dettlaff – dyrektor OKSiT w Gminie Puck. Wśród obecnych była m.in. Iwona Domachowska – Naczelnik Wydziału Kultury Starostwa Powiatowego w Pucku.

Komisja pod przewodnictwem Józefa Roszmana pierwszą nagrodę przyznała kolędnikom Bożeny Rozmarynowskiej ze Szkoły Podstawowej w Rekowie Górnym za sztukę „Dając dobro drugiemu, czynisz je sobie samemu”. Drugą nagrodę zdobył zespół Joanny Ceynowa ze Szkoły Podstawowej w Mieroszynie za widowisko „Prawdziwa historia Bożego Narodzenia”. Trzecia nagroda przypadła w udziale podopiecznym Elżbiety Sikory-Jędrzejewskiej z zespołu „Lalkowe Bractwo” działający przy świetlicy OKST-u Gminy Puck w Starzynie. W formie „teatru lalek” przedstawili scenkę „A komu ja służył będę”. Wyróżnienie otrzymał zespół Anny Detlaf Szkoły Podstawowej w Celbowie, który zaprezentował sztukę „Walka o ludzkie dusze”.

Nagrodę za najlepszą reżyserię otrzymała Bożena Rozmarynowska z Rekowa Górnego. Tytuł „indywidualności sceniczne” przyznano: Konradowi Kąkoowil z Rekowa Górnego za rolę „bezdomnego” oraz Magdalenie Rathnau z Celbowa, która wcieliła się w „diabełka”. Najmłodszą uczestniczką przeglądu była Laura Golla – trzy i pół letni „aniołek” z Leśniewa. Każdy zespół otrzymał: dyplom pamiątkowy, statuetkę „Aniołka” oraz paczkę ze słodyczami. Nagrodzone zespoły ponadto, talony na zakup nagród. Osobom wyróżnionym wręczono albumy i dyplomy pamiątkowe.

W przeglądzie zaprezentowały się ponadto szkolne zespoły kolędnicze z Leśniewa, Strzelna, Werblini oraz teatr „Dialog” Wiejskiego Klubu Kultury w Leśniewie. Imprezę uświetnił występ zespołu obrzędowego „Paneszki” z Żelistrzewa.

Organizator imprezy: Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck. Wsparcie finansowe: Starostwo Powiatowe.

Brunon Ceszke

fot. Piotr Kropidłowski | kaszuby24.pl

 
Nordi.pl | wykonanie: StudioFX.biz
© 2024 Polwysep.pl | Kontakt