Półwysep Helski, Zatoka Pucka i Wybrzeże Gdańskie

← Nadmorskie Wiadomości

WIADOMOŚCI Z POLSKIEGO WYBRZEŻA - Półwysep Helski, Władysławowo, Puck, Trójmiasto i okolice
Kalendarz Imprez i WydarzeńPokoje Gościnne Monika we WładysławowieSalon kosmetyczny Venus

Pomorskie Trasy Rowerowe – nowy projekt Gminy Puck i partnerów

2018-01-02 Gmina Puck

W Gminie Puck ruszają kolejne inwestycje w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. 

Dnia 11.12 2017 r Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk podpisał umowę na dofinansowanie projektu „Pomorskie trasy rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R10 i Wiślana Trasa Rowerowa R9”. 

Jest to projekt partnerski, w którym współpracę podjęły Gmina Miejska Hel, Gmina Jastarnia, Gmina Choczewo, Gmina Krokowa, Gmina Kosakowo, Miasto Puck – głównym beneficjentem jest Gmina Puck. Obejmuje on budowę tras rowerowych na terenach gmin biorących udział w projekcie. Trasy te będą stanowiły element większego przedsięwzięcia, będą bowiem częścią europejskich sieci szlaków EuroVelo. Będzie można nimi objechać pętlą kraje nadbałtyckie od Gdańska przez Kłajpedę, Rygę, Tallinn, Petersburg, Helsinki, Kopenhagę do Sztokholmu.

Projekt ten ma charakter kompleksowy, oznacza to, iż nie tylko powstaną nowe ścieżki rowerowe, ale również te istniejące zostaną zmodernizowane i dostosowane do koncepcji całego przedsięwzięcia. 

Nowe trasy rowerowe stanowić będą unikalny produkt turystyczny, łączący turystykę aktywną z turystyką kulturową i przyrodniczą. 

Dla komfortu i bezpieczeństwa rowerzystów powstanie również infrastruktura towarzysząca zapewniająca miejsca do odpoczynku ze stołami i ławeczkami, stojakami na rowery i tablicami informacyjnymi, miejsca do naprawy roweru czy podziwiania walorów krajobrazowych.

Trasy zostaną również odpowiednio oznakowane tak aby spełniać wszelkie europejskie standardy.

Łącznie powstanie 126,04 km szlaków turystycznych, których całkowity koszt szacowany jest na 14 862 534, 17 PLN. Z budżetu środków europejskich udało się pozyskać 9 336 394,45 PLN

 
Nordi.pl | wykonanie: StudioFX.biz
© 2019 Polwysep.pl | Kontakt