Półwysep Helski, Zatoka Pucka i Wybrzeże Gdańskie

← Nadmorskie Wiadomości

WIADOMOŚCI Z POLSKIEGO WYBRZEŻA - Półwysep Helski, Władysławowo, Puck, Trójmiasto i okolice
Kalendarz Imprez i WydarzeńPokoje Gościnne Monika we WładysławowieSalon kosmetyczny Venus

Policjanci z Pucka oddawali krew

2018-10-08 Puck

Chęć niesienia pomocy poszkodowanym i potrzebującym – taki cel przyświecał puckim policjantom, którzy w piątek 5 października br. oddali honorowo krew. Mobilny punkt ustawiony został przed budynkiem komendy w Pucku. W trakcie kilku godzin trwania akcji oddano około 22 litry życiodajnego płynu. Każdy mundurowy doskonale zdaje sobie sprawę, że taki prezent warto i należy podarować.

Funkcjonariusze podczas codziennej służby spotykają się z sytuacjami, w których życie ludzkie często bywa zagrożone. Niejednokrotnie pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. Często ofiarom wypadków potrzebna jest krew. Policjanci mając tego świadomość cyklicznie uczestniczą w akcjach honorowego krwiodawstwa.


W piątek (5 października br.) przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Pucku od 9.00 do 13.00 pojawił się mobilny punkt oddania krwi. Akcja została zorganizowana przez prezesa HDK PCK Leszka Bryja wspólnie z policjantami. Mundurowi czynnie wzięli w niej udział. Łącznie zgłosiło się 50 osób, z czego 47 oddało krew. Podczas zbiórki zebrano prawie 22 litry krwi.

Pamiętajmy, że nasza krew może uratować komuś życie. Miejmy nadzieję, że zaangażowanie krwiodawców będzie przykładem i zachętą dla innych, by w ten sposób nieść pomoc potrzebującym.

źródło / fot. pomorska.policja.gov.pl

 

 
Nordi.pl | wykonanie: StudioFX.biz
© 2019 Polwysep.pl | Kontakt