Półwysep Helski, Zatoka Pucka i Wybrzeże Gdańskie

← Nadmorskie Wiadomości

WIADOMOŚCI Z POLSKIEGO WYBRZEŻA - Półwysep Helski, Władysławowo, Puck, Trójmiasto i okolice
Kalendarz Imprez i WydarzeńPokoje Gościnne Monika we WładysławowieSalon kosmetyczny Venus

Natchnieni morzem... Władysławowo - ludzie i ich historie

2017-02-13 Władysławowo

W Urzędzie Miejskim we Władysławowie, przy okazji obchodów 97. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem, odbyła się promocja książki opracowania Małgorzaty Abramowicz pt. "Natchnieni morzem... Władysławowo - ludzie i ich historie". Publikacja w całości sfinansowana została z budżetu Gminy Władysławowo.

"Natchnieni Morzem... Władysławowo - ludzie i ich historie" to książka opowiadająca o nadmorskiej miejscowości, a przede wszystkim o postaciach, które odcisnęły na niej swoje piętno. Oprócz Józefa Hallera przywołano w niej m.in. Jakuba Myślisza, Augustyna Dettlaffa, Leona Wzorka, Augustyna Necla i Wandę Andrzejewską.

Podczas spotkania w Urzędzie Miejskim była możliwość poznania szczegółów powstania publikacji. Opowiadali o niej pomysłodawcy, a zarazem potomkowie bohaterów książki - Romualda Białkowska (Stowarzyszenie Rozwoju Władysławowa) oraz Piotr Dettlaff (Stowarzyszenie Rozwoju Szotlandu). O zbiorach - zdjęciach, materiałach, informacjach, które udało się zebrać w całość, mówiła m.in. autorka opracowania - Małgorzata Abramowicz. O wyjątkowości, tak książki, jak i nadmorskiej miejscowości, wypowiadał się wydawca Tomasz Żmuda-Trzebiatowski. W kolejnej części premiery, przedstawiciele rodzin Myślisz, Dettlaff, Torlińskich, Andrzejewskich, Necel, Sosnowskich oraz Golla, czytali zebranym fragmenty książki dotyczące ich przodków. Ponadto wyświetlono na rzutniku także archiwalne filmy, zawierające zdjęcia naszych terenów oraz wypowiedzi osób związanych z Wielką Wsią.

foto. wladyslawowo.pl

 
Nordi.pl | wykonanie: StudioFX.biz
© 2019 Polwysep.pl | Kontakt