Półwysep Helski, Zatoka Pucka i Wybrzeże Gdańskie

← Nadmorskie Wiadomości

WIADOMOŚCI Z POLSKIEGO WYBRZEŻA - Półwysep Helski, Władysławowo, Puck, Trójmiasto i okolice
Kalendarz Imprez na Lato 2018 nad Polskim morzemSalon kosmetyczny Venus

Marcin Gienieczko wyrusza aby przejść najwyższy Płaskowyż w Europie

2017-03-18 Kosakowo

Marcin Gienieczko wyrusza aby przejść najwyższy Płaskowyż w Europie. Chce dokonać podwójnego trawersu. Czyli przejść tą samą trasę w obie strony.

W jedną  stronę z zespołem, drugą stronę samotnie. Już od 17 marca będę w śnieżnej zamieci. Trasa wyprawy przez Płaskowyż Hardangervidda to 240 km marszu. To tutaj przygotowywał się do  wyprawy na Biegun Południowy Amundsen. W jedną stronę idę z norweskimi polarnikiem. Kjell będzie liderem przemarszu w jedną stronę. To żołnierz sił specjalnych norweskiej armii, nurek i kajakarz. Wcześniej będę miał też jednodniowe szkolenie w Drammen. Przerobimy lekcje ze sprzętem, nawigacją, techniką jazdy na nartach. Od 19 przenosimy się do Geilo gdzie rozpoczniemy marsz do miejscowości Rjukan przez Tuva, Heinseter, Rauhellern, Mårbu, Kalhovd i Helberghytta. W jedną stronę wychodzi 120 km.Czas marszu całkowitego to około 13 dni(w obie strony). Wszystko zależy od pogody. Na Płaskowyżu będzie  zima. Temperatura minus 15 stopni, silny wiatr. Marsz będzie na wysokości 1000 metrów npm. Dla mnie to test sprzętu, oswojenie się z zimą, doskonalenie techniki narciarskiej i zdobycie kolejnego doświadczenia. Też fajna przygoda która ma mnie przybliżyć do przejścia Grenlandii w 2018 roku. Dziennie planuję pokonywać 20 km. Logistycznie w Norwegii mnie wesprze mój serdeczny kolega jeszcze z młodzieńczych czasów ze szkoły podstawowej Jarosław Skabara. Jarek to były mistrz Polski w zapasach. Lubi tak samo wyzwania jak moja osoba. Pomoże mi przetransportować sprzęt. Jarek bardzo Ci dziękuję  za pomoc i zaangażowanie.

W trakcie tej wyprawy będę używał swoich sań Acapulka Professional 210, nowej uprzęży. Wcześniej sprzęt był sprawdzony na szkoleniu polarnym w Górach Izerskich. Zapraszam do śledzenia całego projektu poprzez obserwowanie marszu za sprawą dwóch nadajników satelitarnych» spot oraz jednego nadajnika(to będzie nowość) in Reach Explorer: http://www.gienieczko.pl/tracking/norway2017/

Relacje będzie też można czytać na portalu Kaszuby24.pl

Film o wartościach Marcina:


 

 

 
Nordi.pl | wykonanie: StudioFX.biz
© 2018 Polwysep.pl | Kontakt