Półwysep Helski, Zatoka Pucka i Wybrzeże Gdańskie

← Nadmorskie Wiadomości

WIADOMOŚCI Z POLSKIEGO WYBRZEŻA - Półwysep Helski, Władysławowo, Puck, Trójmiasto i okolice
Kalendarz Imprez i WydarzeńPokoje Gościnne Zofia we WładysławowiePokoje Gościnne Monika we Władysławowie

Mammobus w Pucku 12 listopada 2019

2019-11-04 Puck

12 listopada 2019 r. kolejny raz odwiedzi Puck firma Geneva Trust ze swoim mammobusem zaprojektowanym dla potrzeb mammografii w związku z realizacją Programu Profilaktyki Raka Piersi – Etap Podstawowy finansowany przez Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Europejski Fundusz Społeczny w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020.

Projekt ma na celu zwiększenie zgłaszalności kobiet w wieku 50-69 lat do populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi prowadzonego metodą mammografii przesiewowej na terenie województwa Pomorskiego.

Zwykle mammobus usytuowany był na płycie Starego Rynku i tam wykonywane były badania. W związku z ty, że w tym samym czasie, na Starym Rynku będą prowadzone nagrania dla produkcji audiowizualnej o tytule roboczym “SLØBORN” („Serial“), mammobus zostanie przeniesiony na parking na ulicy Nowy Świat, przy stadionie.

Wszystkie Panie, które już się zapisały na badania w dniu 12 listopada 2019 r. zostaną powiadomione telefonicznie o nowej lokalizacji mammobusa.

 
 
Nordi.pl | wykonanie: StudioFX.biz
© 2020 Polwysep.pl | Kontakt