Półwysep Helski, Zatoka Pucka i Wybrzeże Gdańskie

← Nadmorskie Wiadomości

WIADOMOŚCI Z POLSKIEGO WYBRZEŻA - Półwysep Helski, Władysławowo, Puck, Trójmiasto i okolice
Kalendarz Imprez na Lato 2018 nad Polskim morzemSalon kosmetyczny Venus

"Łowisko" - czyli ryby, rybacy i zabawa w Osadzie Łowców Fok w Rzucewie

2017-08-10 Rzucewo, Osadzie Łowców Fok

W ostatnią niedzielę pogoda, w Rzucewie, dopisała. Festyn "Łowisko" odwiedzili liczni mieszkańcy powiatu puckiego i turyści. Bawiono się przy szantach w wykonaniu zespołu Atlantyda, kabaretu Purtce i zespołu „Bliza”. Nie zabrakło oczywiście ryb min. śledzia solonego w chlebie z dodatkiem popiołu, serwowanego przez pracowników restauracji „Gryfon”. Panie z rzucewskiego Koła Gospodyń przygotowały, jak zawsze, wyśmienite wypieki. Ze... sceny Gości zabawiał Mistrz „gadki kaszubskiej” Pan Józef Roszman.

Na przygotowanej wystawie „Rybołówstwo w rzucewskiej osadzie w epoce kamienia" oglądano życie dawnych rybaków , w tym. : narzędzia, pierwsze wędki i oszczepy do łowienia ryb. Wielu turystów, odwiedzających pierwszy raz „Nordowe Kaszuby” z dużym zainteresowaniem zwiedzało wystawy w” chacie kaszubskiej”.

Do Rzucewa zawitał „Pan Kowal”, z wykonanymi przez siebie, podkowami przynoszącymi, podobno, szczęście.

Rzucewską imprezę odwiedzili też miejscowi Samorządowcy: Pani Jolanta Bieszke - Radna Powiatu Puckiego i Pan Józef Szymański - Radny Gminy Puck. Imprezę przygotowali pracownicy Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Gminie Puck: Panie Mariola Parchem i Wiesława Roszman – Selin oraz Panowie: Piotr Rumanowski i Krzysztof Gartkowiak.

Słowa podziękowania za opracowanie graficzne plansz” o rybakach z epoki kamienia” kieruję do Pana dr Jana Dettlaffa – Dyrektora Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Gminie Puck.

Organizatorzy pragną także serdecznie podziękować Panu Jerzemu Willa oraz strażakom z OSP w Smolnie za pomoc techniczną w zorganizowaniu imprezy.

Tekst i fotografie: Danuta Król, Piotr Rumanowski.

 

 
Nordi.pl | wykonanie: StudioFX.biz
© 2018 Polwysep.pl | Kontakt