Półwysep Helski, Zatoka Pucka i Wybrzeże Gdańskie

← Nadmorskie Wiadomości

WIADOMOŚCI Z POLSKIEGO WYBRZEŻA - Półwysep Helski, Władysławowo, Puck, Trójmiasto i okolice
Kalendarz Imprez i WydarzeńPokoje Gościnne Monika we WładysławowieSalon kosmetyczny Venus

II Żeglarska Parada Świętojańska w Gdyni coraz bliżej

2018-06-13 Gdynia

Co najmniej 30 jachtów przepłynie wieczorem 23 czerwca wzdłuż gdyńskiego bulwaru i plaży w efektownej II Żeglarskiej Paradzie Świętojańskiej. Wydarzenie jest częścią obchodów Święta Morza.

W niezwykle widowiskowy sposób pomorscy żeglarze uczczą w Gdyni Noc Świętojańską. Punktualnie o godzinie 22, co najmniej trzydzieści jachtów popłynie z Orłowa do gdyńskiej mariny. Parada będzie doskonale widoczna z lądu – wszyscy żeglarze będą mieli pochodnie, a o 22.30 na wysokości śródmiejskiej plaży – gdzie będą trwały obchody Nocy Świętojańskiej – koncerty Cudawianki – odpalą również race. O 23 uczestników czeka spotkanie integracyjne.

II Żeglarska Parada Świętojańska zgromadzi co najmniej trzydzieści jachtów i ponad 150 żeglarzy – blisko trzy razy więcej niż rok temu, kiedy wzięło w niej udział jedenaście jednostek. Popłynie m.in. zbudowany w 1936 roku mahoniowy „Orion” z JKM „Gryf” Gdynia i „Hadar” JKMW „Kotwica”, który w 1979 roku wystartował w słynnych regatach Admiral’s Cup. Lista zgłoszeń jest wciąż otwarta.

Skipperzy jachtów chętni do wzięcia udziału w II Żeglarskiej Paradzie Świętojańskiej powinni wysłać wypełniony formularz zgłoszeniowy do Jerzego Jałoszewskiego (tel. 604-543-210, e-mail j.jaloszewski@3-miasto.com.pl).

Organizatorem II Żeglarskiej Parady Świętojańskiej jest Pomorski Związek Żeglarski, a głównym partnerem miasto Gdynia.

Tekst: Jędrzej Szerle
Foto: Tadeusz Lademann

 
Nordi.pl | wykonanie: StudioFX.biz
© 2019 Polwysep.pl | Kontakt