Półwysep Helski, Zatoka Pucka i Wybrzeże Gdańskie

← Nadmorskie Wiadomości

WIADOMOŚCI Z POLSKIEGO WYBRZEŻA - Półwysep Helski, Władysławowo, Puck, Trójmiasto i okolice
Kalendarz Imprez i WydarzeńPokoje Gościnne Zofia we WładysławowiePokoje Gościnne Monika we Władysławowie

Halowy Turniej Piłki Nożnej w Jastarni dzieci z rocznika 2008 i młodsi z reprezentacją MZKS Hel

2016-11-28 Jastarnia

Halowy Turniej Piłki Nożnej w Jastarni dla dzieci z rocznika 2008 i młodsi  wzbudzał już od kilku dni olbrzymie emocje wśród rodziców jak i samych zawodników. Do turnieju zgłosiło się 4 drużyny, które swoje spotkania rozegrały na zasadzie mecz i rewanż. Szanse na zwycięstwo w turnieju reprezentacji MZKS Hel, która prezentowała się znakomicie rosła z minuty na minutę. Helski klub pierwszy mecz rozegrał z drużyną Błękitni Wejherowo. Wspaniała gra napastników dostarczała z akcji na akcję coraz większych braw od publiczności. Skutecznymi strzałami popisali się Jakub Struk zdobywając 3 bramki oraz Wiktor i Wiktoria Tanajno po jednej bramce. Ostatecznie zwyciężyliśmy 5:1.

Kolejny mecz okazał się trudniejszy i bardziej wymagający. Brak komunikacji obrońcy i bramkarza doprowadził do straty dwóch bramek w pierwszych 2 minutach spotkania. Pomimo zaangażowania
i chęci odrobienia strat nie udało się wygrać meczu. Jedyną skuteczną i błyskawiczną akcją zabłysnął Wiktor Tanajno, który potężnym strzałem z lewej nogi zaskoczył bramkarza drużyny przeciwnej zdobywając jedyną bramkę w meczu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 na korzyść UKS 1 Reda.

Po przegranym meczu reprezentacja MZKS Hel wyszła do gry bardziej zmotywowana co widać było już od pierwszych minut gry. Dokładne podania, przyjęcia piłki, mocny pressing i skuteczne brawurowe podbramkowe akcje pozwoliły na zwycięstwo. Świetna zorganizowana gra dała w końcu rezultat. W konsekwencji mecz zakończył się wynikiem 6:0. Drużyna PKS Jastarnia mimo wysokiej przewagi bramkowej nie chciała uznać wyższości  rywala. Strzały z dystansu, brak pomysłu na grę
i upływający czas nie pozwolił na zdobycie bramki.

Reprezentacja MZKS Hel wystąpiła w składzie: Michał Milkowski (br.), Jakub Struk,  Michał Loose, Hubert Sękowski, Wiktor Tanajno, Wiktoria Tanajno, Franciszek Kohnke

Klasyfikacja drużyn wyglądała następująco:

I miejsce - UKS Jedynka Reda (18 pkt)
II miejsce - Miejski Zjednoczony Klub Sportowy Hel (12 pkt)
III miejsce - PKS Jastarnia (4 pkt)
IV miejsce - Błękitni Wejherowo (1 pkt)

Podsumowując uważam, że dzisiejszy turniej należy uznać za jeden z kolejnych wspaniałych występów naszej drużyny. Wszystkim zawodnikom należą się wielkie brawa za zaangażowanie i wolę walki a także postawę godną sportowca.

Przed nami kolejne towarzyskie mecze. Już 3 grudnia w Miejskiej Hali Sportowo - Widowiskowej
w Helu od godziny 11.00 odbędzie się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej dla dzieci z rocznika 2005
i młodsi oraz 2008 i młodsi na które serdecznie już dziś zapraszamy.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu i wspaniały nieustający doping.