Półwysep Helski, Zatoka Pucka i Wybrzeże Gdańskie

← Nadmorskie Wiadomości

WIADOMOŚCI Z POLSKIEGO WYBRZEŻA - Półwysep Helski, Władysławowo, Puck, Trójmiasto i okolice
Kalendarz Imprez i WydarzeńSylwester 2017/2018 nad morzemPokoje Gościnne Monika we WładysławowieSalon kosmetyczny Venus

"Grzybobranie" Kół Gospodyń Wiejskich w Mechowie

2018-09-27 Mechowo

W Wiejskim Klubie Kultury w Mechowie odbyła się impreza integracyjna kół gospodyń wiejskich pn. „Grzybobranie”. Organizatorem spotkania było KGW Mechowo przy współpracy z Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck w tym Wiejskiego Klubu Kultury w Mechowie.

Była to impreza w ramach cyklicznych tematycznych spotkań kół gospodyń wiejskich. W wydarzeniu uczestniczyły delegacje kół gospodyń wiejskich ziemi puckiej. Gospodynią spotkania była Bogusława Wirkus – przewodnicząca KGW Mechowo. Imprezę prowadził Brunon Ceszke – Gł. Instruktor ds. Kultury OKSiT w Gminie Puck. Tradycyjnie przeprowadzono konkursy, których bohaterem był „grzyb”. „Kręgle grzybowe” wygrała Irena Marzejon (Rekowo Górne) przed Patrycją Pioch (Osłonino) i Alicją Rewers (Połchowo).

W „zbieraniu grzybów” również najsprawniejszą okazała się Irena Marzejon. W czołówce znalazły się Katarzyna Skóra (Mrzezino) i Longina Pieper (Osłonino).

Sporo emocji przysporzył… slalom rowerowy pomiędzy grzybkami. Najszybciej śmignęła Aleksandra Karsznia (Osłonino) wyprzedzając Klaudię Kościelną (Celbowo) i Hannę Hasse (Mrzezino).

Oprócz konkursów, kobiety dzieliły się swoimi pomysłami na „przysłowie” lub „powiedzenie” o grzybach. Wśród najciekawszych można wymienić chociażby takie myśli jak: „Ile grzybów w lesie, tyle szczęścia niech wam los przyniesie” czy „rosną sobie grzybki w trawie i patrzą na świat ciekawie”.

Sponsorem nagród i upominków był OKSiT w Gminie Puck. Ponadto, każda kobieta uczestnicząca w imprezie otrzymała zestaw kosmetyków, firmy „Mongird” z Mechowa.

Jak zwykle „grzybobraniu” towarzyszyła tradycyjna biesiada. Zastawione stoły, wspólne tańce oraz atmosfera pełen wesołości i życzliwości nadawały iście rodzinny ton kołom gospodyń wiejskich ziemi puckiej. Wszystko to odbywało się na tle rodzinnego muzykowania rodzeństwa Chyłów ze Strzelna.

Brunon Ceszke

fot. oksitpuck.pl

 

 
Nordi.pl | wykonanie: StudioFX.biz
© 2018 Polwysep.pl | Kontakt