Półwysep Helski, Zatoka Pucka i Wybrzeże Gdańskie

← Nadmorskie Wiadomości

WIADOMOŚCI Z POLSKIEGO WYBRZEŻA - Półwysep Helski, Władysławowo, Puck, Trójmiasto i okolice
Kalendarz Imprez i WydarzeńPokoje Gościnne Monika we WładysławowieSalon kosmetyczny Venus

Gmina Władysławowo pierwszy raz przystąpi do kampanii “Rowerowy Maj”

2018-04-09 Władysławowo

Miło nam poinformować, że w tym roku Gmina Władysławowo pierwszy raz przystąpi do kampanii Rowerowy Maj, promującej zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego.

Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników i klas przewidziane są  nagrody. 

Ponieważ nadchodząca edycja to nasz debiut w tej akcji, zdecydowaliśmy, iż w tym roku, testowo, zostanie ona przeprowadzona w SP Chłapowo. Mamy nadzieję. że spotka się  z entuzjastycznym przyjęciem, a zdobyte doświadczenie i opinie pozwolą już w maju 2019 sprawnie przeprowadzić kampanię we wszystkich chętnych placówkach z terenu Gminy Władysławowo.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie rowerowymaj.eu

źródło: wladyslawowo.pl

 
Nordi.pl | wykonanie: StudioFX.biz
© 2019 Polwysep.pl | Kontakt