Półwysep Helski, Zatoka Pucka i Wybrzeże Gdańskie

← Nadmorskie Wiadomości

WIADOMOŚCI Z POLSKIEGO WYBRZEŻA - Półwysep Helski, Władysławowo, Puck, Trójmiasto i okolice
Pokoje Gościnne Monika we WładysławowieKalendarz Imprez na Lato 2018 nad Polskim morzemSalon kosmetyczny Venus

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife

2017-08-03 Gdynia

Pierwszy weekend sierpnia po raz kolejny upłynie w Gdyni pod znakiem triathlonu. Od 3 do 6 sierpnia w międzynarodowych zawodach Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife zobaczymy około 4 tysięcy zawodników z całego świata. Wspierać ich będzie kilkadziesiąt tysięcy kibiców.

W piątek rozegrane zostaną zawody IRONKIDS, w sobotę – rywalizacja sprinterska i sztafetowa, a w niedzielę główny wyścig na dystansie 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu. Łącznie w zawodach weźmie udział blisko 4000 zawodników.

W sobotę 5 sierpnia, a więc dzień przed głównym wyścigiem, kibiców rozgrzeje pojedynek mistrzów sportu – Pawła i Roberta Korzeniowskich. Utytułowani sportowcy zmierzą się ze sobą na dystansie sprinterskim, a cała zabawa ma wymiar charytatywny. Zwycięzca przekaże czek o wartości 15.000 złotych na rzecz UNICEF Polska. W zależności od wyniku pojedynku, pieniądze wesprą dzieci w ogarniętej wojną Syrii lub w Sudanie Południowym.

Niedziela 6 sierpnia upłynie pod znakiem triathlonowej rywalizacji na najwyższym poziomie. Do Gdyni przyjadą zawodnicy z ponad 40 krajów świata. Jak co roku, na gdyńskiej plaży miejskiej pojawią się też znane osoby ze świata kina, telewizji i sportu. Swój start w zawodach potwierdzili m.in.:

– Karolina Gorczyca – aktorka i była ambasadorka gdyńskich zawodów;
– Krzysztof Wieszczek – aktor telewizyjny i teatralny;
– Maciej Dowbor – dziennikarz radiowy i prezenter telewizyjny:
– Jacek Kurowski – prezenter TVP;
– Grzegorz Pilarz – były reprezentant Polski w piłce siatkowej
– Tomasz Jachimek – artysta kabaretowy.

KUMULACJA ATRAKCJI

Jednak Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife oznacza nie tylko start zawodników, ale także – a może przede wszystkim – wiele atrakcji dla mieszkańców.

W ramach Kina Letniego z Vectra VoD na Plaży Śródmieście w Gdyni od 3 do 5 sierpnia odbędą się bezpłatne pokazy filmowe. 3 sierpnia będzie można obejrzeć „Piknik z niedźwiedziami” z Robertem Redfordem w roli głównej. Dzień później zapraszamy na film „Strategia Mistrza”, który opowiada historię Lance’a Armstronga. A w sobotę „Where are my friends”, czyli lekka komedia z Zackiem Efronem w roli głównej. Początek projekcji o godz. 20.00

Od piątku do niedzieli na Plaży Śródmieście w Gdyni będzie działał gdyński Kącik Malucha oraz Strefa Rodzinna, a tam masa bezpłatnych atrakcji przygotowanych przez Gdynię, spółkę Enea oraz Herbalife. Zachęcamy również do odwiedzenia Expo na Skwerze Kościuszki, gdzie swoje produkty i usługi będzie prezentować ponad 50 wystawców, a także strefy kibica przygotowanej przez Gdyńskie Centrum Sportu. Wstęp wolny.

Dużą dawkę pozytywnych emocji będzie można poczuć w 10 punktach kibicowania wzdłuż trasy biegowej zawodów. Ponadto w dzielnicy Chwarzno-Wiczlino odbędą się dwa pikniki dla mieszkańców.

Pierwszy z nich zlokalizowany będzie przy ulicy Okrężnej w godzinach od 11.00 do 14.00. Wśród atrakcji przewidziano dmuchańce dla dzieci, zajęcia sportowe dla najmłodszych, grill, stanowisko z lemoniadą, konkursy z nagrodami.

Drugi piknik potrwa od 12:00 do 18:00, a zlokalizowany będzie przy Rondzie Sokółka.  W programie m.in. zawody sprawnościowe dla młodszych i starszych nawiązujące do tradycji dzielnicy czyli rzut podkową, wbijanie gwoździ w pieńki, rzut kaloszem, rzut lassem / strzelanie lassem, strzały z łuku, rodzinny wyścig w workach, przeciąganie liny. A także dmuchańce dla dzieci, zorbing, zawody w przebraniach sumo oraz wspólne puszczanie latawców, mini siatkówka, piłka nożna dzieci kontra rodzice, unihokej, malowanie buziek, tworzenie flag do punktu kibicowania, wielkie bańki mydlane.

Szczegółowy program wydarzeń: http://ironmangdynia.pl/pl/program-imprezy

 
Nordi.pl | wykonanie: StudioFX.biz
© 2018 Polwysep.pl | Kontakt