Półwysep Helski, Zatoka Pucka i Wybrzeże Gdańskie

← Nadmorskie Wiadomości

WIADOMOŚCI Z POLSKIEGO WYBRZEŻA - Półwysep Helski, Władysławowo, Puck, Trójmiasto i okolice
Kalendarz Imprez na Lato 2018 nad Polskim morzemSalon kosmetyczny Venus

Drugi tydzień zimowych ferii 2017 w Osadzie Łowców Fok

2017-02-02 Rzucewo, Osada Łowców Fok

Ostatni tydzień zimowych ferii w Osadzie Łowców Fok w Rzucewie. Drugi tydzień zimowych wakacji zorganizowano zgodnie z dewizą „dla każdego coś innego”. W programie pojawiły się wykłady multimedialne opowiadające o mieszkańcach Bałtyku i ich siedliskach. W podobny sposób zaprezentowane zostało opowiadanie na temat mody w dawnych wiekach. W świat baśni i legend przenieśliśmy się dzięki gawędzie smokach.

Wszystkie wykłady i prezentacje były później inspiracją do działań plastycznych. Przy użyciu gliny projektowano stroje powstała kolekcja bajkowych smoków i prawdziwych mieszkańców morza.

Z dużym zainteresowaniem spotkały się pokazy zapomnianej już sztuki wykonywania przedmiotów z rogów. Dla gości przygotowano też projekcje filmów dotyczących prehistorii, chętni oglądali wystawy stałe w chacie kaszubskiej.

Jeśli dopisywała aura wszystkie działania kończyły się pieczeniem kiełbasek przy rozpalonym ognisku u brzegu Zatoki.

Wszystkie zajęcia przygotowali: Pani Danuta Król z Muzeum Archeologicznego w Gdańsku, pracownicy OKSiT w Gminie Puck Panowie: Piotr Rumanowski, Krzysztof Garstkowiak i Józef Roszman. Program zajęć realizowano przy współpracy ze Stacją Morską Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego im. Prof. K. Skóry.

 
Nordi.pl | wykonanie: StudioFX.biz
© 2018 Polwysep.pl | Kontakt