Półwysep Helski, Zatoka Pucka i Wybrzeże Gdańskie

← Nadmorskie Wiadomości

WIADOMOŚCI Z POLSKIEGO WYBRZEŻA - Półwysep Helski, Władysławowo, Puck, Trójmiasto i okolice
Kalendarz Imprez i WydarzeńPokoje Gościnne Monika we WładysławowieSalon kosmetyczny Venus

67. Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej już w sobotę

2018-10-04 Gdańsk

Blisko pięćdziesiąt jachtów jest już zgłoszonych do 67. Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej, która startuje w sobotę 6 października.

Jedne z najstarszych i najważniejszych regat morskich w Polsce, tradycyjnie w pierwszą sobotę października przyciągną żeglarzy z całej Polski. Choć termin zgłoszeń mija dopiero w piątek 5 października, to na liście startowej jest już czterdzieści jeden jednostek.

W Błękitnej Wstędze popłynie m.in. jacht „Copernicus”, uczestnik wokółziemskich regat Whitbread Round the World Race w latach 1973-1974, oraz „Aquila”, którego sternikiem jest 83-letni Czesław Perlicki (YKP Gdynia). Obok legend wystartują też regatowi wyjadacze, jak Tomasz Kosobucki (Lubelska Grupa Regatowa) na „Fujimo” czy Jan Piernikarczyk (JKM Gryf Gdynia) na „Pallasie”.

67. Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej rozpocznie się na redzie gdyńskiego basenu jachtowego w sobotę 6 października o godzinie 11. O godzinie 15.30 w hangarze Yacht Klubu „Stal” rozpocznie się tradycyjna Sailors Party, a o 18 wyniki zostaną ogłoszone.

Zgłoszenia do regat można składać do piątku 5 października. Jachty uczestniczące w regatach zostaną podzielone na pięć grup – o długości ponad 12 metrów, od 9 do 12 metrów, do 9 metrów, wielokadłubowce i jachty mieczowe.

Organizatorem 67. Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej jest Yacht Klub „Stal” Gdynia, a partnerem Pomorski Związek Żeglarski. Patronat medialny nad imprezą objęli: W Ślizgu, Prestiż i portal Żeglarski.info.

Strona regat: https://www.blekitnawstega.pl/

Formularz zgłoszeniowy: https://blekitnawstega.pl/wp-content/uploads/zgloszenie/

 

Tekst: Jędrzej Szerle

Foto: Tadeusz Lademan

 
Nordi.pl | wykonanie: StudioFX.biz
© 2019 Polwysep.pl | Kontakt